KAKALAK BÖCEĞİ

Hamam böceğinin en fazla rastlanan çeşitleri arasında bulunan kakalak, kapalı alanlarda çok sık görülen ve bakterilerin çoğalmasına yol açarak, hastalıkların yayılmasına neden olan bir haşeredir. Sıvı ya da jel böcek ilaçları yoluyla, yapılabilen kakalak ilaçlama için, bireysel yöntemler ile temizlik yeterli olmayacaktır. Dolayısıyla bu alanda uzman olan böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir. Kakalaktan kurtulmak için etkili ilaçlama yapılması gerektiği gibi, uygulama esnasında kullanılan ilaçların da Sağlık Bakanlığı onaylı olması ve uzmanlar tarafından yapılması şarttır.

Kakalak Böceğinin Özellikleri

Kakalak bir hamam böceği türüdür.
Hamam böcekleri ile aynı özelliklere sahiptir ve kahverengi ve sarımsı renklerdedir.
Başında 2 adet anteni bulunan kakalak böceğinde kanat vardır fakat uçamazlar.
Vücutlarının dışı sert kabukla kaplıdır. Tüm hamam böceği türlerinde olduğu gibi zor ölürler.
Kakalak böceği yok etmek için profesyonel destek almak gereklidir. Kakalak böceği ilaçlama hizmeti almadan yok edilmesi mümkün olmayan bir canlıdır.
Pis ortamlarda yaşayan kakalak çok mikroplu bir böcektir. İnsanların yediği ve yemediği her türlü madde ile beslenebilen bu haşereler, genellikle geceleri aktif olup, gündüzleri dinlenir.

Kakalak Böceğinin Zararları

Sıcak ve yiyeceğin bol olduğu yerlerde sık görülen kakalak, evlerde mutfak, banyo ve lavabo diplerinde görülür. İnsanlara birçok hastalık bulaştıran bu canlılar, astım, verem, grip, dizanteri, atrax, pnomoni, hepatit, gıda zehirlenmeleri, mantar hastalığı ve birçok alerjik hastalıklar bulaştırabilir. Bu nedenle kakalak böceği ile mücadele ve kakalak ilaçlama hizmeti son derece önemlidir.

Kakalak ilaçlama

Kakalak ile mücadele için, sıvı böcek ilaçları ya da jel ilaç kullanılabilir. Açık ve kapalı tüm alanlarda yapılabilen bu uygulama için, sağlık bakanlığı tarafından onaylı olan firmalardan hizmet almak önemli bir koşuldur. Amatör mücadele yöntemleri bu haşereleri yok etmeye yaramayacağı gibi, maddi zararlara da yol açabilmektedir. Bu nedenle kakalak ilaçlaması için uzman böcek ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak şarttır.

Kakalak böceği ile mücadele etmek tecrübe ve profesyonellik gerektirir. Çok hızlı çoğalan bu haşereler ortama kısa sürede birçok yumurta bırakabilir. Kakalak böcekleri her üremelerinde ortalama 350-400 kadar yumurta yapar. 

Kakalak böceği ilaçlama için günün herhangi bir saatinde şirketimizden randevu alabilirsiniz. Kakalak ile mücadele konusunda uzman olan Güneş ilaçlama, etkili ve kaliteli şekilde, Sağlık Bakanlığından onaylı olarak kakalak ilaçlama yapmakta ve bu haşerelere karşı kesin çözüm sağlamaktadır.